Zoom Programı Nasıl Yüklenir?

Zoom Programı Nasıl Yüklenir?

Son zamanlarda Corona Virüsü(Covid-19) nedeniyle çoğu iş yeri, okul kullanılan Zoom Programı Nasıl Yüklenir bununla ilgili bilgilendirici yazımız...

Zoom Programı Nasıl Yüklenir?
ISDO CMS Editör Ekibi
15 Haziran 2023

Zoom Programı Nasıl Yüklenir?

 Son zamanlarda Corona Virüsü(Covid-19) nedeniyle çoğu iş yeri, okul ve her türlü görüşmeyi yapabilmek için kullanılan grup görüntülü sohbet uygulamasıdır. Sosyal mesafeyi korumak ve virüsün yayılma hızını en az seviyeye indirmek için kullanımı yaygınlaştı. Üniversitelerde ki eğitimin uzaktan eğitime geçmesi ile hemen hemen her öğrenci Zoom programını kullanmaya başlamıştır. İçerisinde bulunan el kaldırma özelliği ile konuşma talebinde bulunabilirsiniz.

Zoom Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Zoom programına ders veren öğretmenden 58.5$ çekildiği haberleri yayılırken zoom kullanıcıları hesaplarını silmek ve aboneliği iptal etmek isteyebilir. Aboneliği iptal etmek için zoom.us internet sitesine hesabınızla giriş yapıp hesabını yönetebileceğiniz "Account Management" ve ardından "Billing" kısmında "Current Plans" kısmına tıklayıp "Cancel Subscription" kısmından aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Tıkladıktan sonra karşınıza neden iptal etmek istediğiniz ile ilgili soru sorulacaktır. Orayı doldurduktan sonra "Submit" butonuna tıklayarak aboneliği iptal etmiş olursunuz.

Zoom Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Abonelik işlemini iptal ettikten sonra hesabınızı tamamen silmek için yine zoom.us sitesinde "Account" kısmında "Terminate my account” kısmına tıklayıp açılan yerde "Yes" butonuna basarak hesabınızı hızlıca silebilirsiniz. Herhangi bir hesaba sahip olmadan da toplantıyı açan kişinin oluşturabileceği "ID" ve "Password" ile doğrudan bir toplantıya veya derse katılabilirsiniz.

Zoom Nedir?

9 yıl önce Cisco Systems'in mühendislik biriminin başkan yardımcı olan, Çin kökenli Amerikan iş adamı Erik Yuan tarafından kurulmuştur. Uzaktan toplantılar için zaten son derece yaygın olduğu için son zamanlardaki virüs ise kullanıcı sayısını katlamıştır.

Zoom Nasıl Kullanılır ?

zoom.us sitesine girip ücretsiz ve hızlı bir şekilde hesap açıp hemen ardından e-mail adresinize gelen doğrulamayı yaptıktan sonra "Join a Meeting" kısmından bir toplantıya veya derse girebilir isteğinize göre Zoom programını bilgisayarınıza ve telefonunuza indirebilirsiniz. Zoom Programında sadece video, video ve ses veya sadece ses ile toplantı seçenekleri bulunuyor. Anlık ve planlı toplantılarda yapma imkanı sunar. Kişinin isteğine göre Kendi kamerasının olduğu yere sanal arka plan ekleyebilmektedir.

Zoom Programı Nasıl Yüklenir | ISDO Web & Yazılım

Zoom Ücretlimi ?

Zoom programının "Basic" sürümü her kullanıcıya ücretsiz olarak sunulmaktadır. Basic sürümde 100 katılımcıya kadar toplantı yapabilme, Sınırsız Teke tek toplantı yapabilirken bu toplantıları 40 dakika ile kısıtlamaktadır. Pro sürümü ise aylık 14.99$ fiyatı vardır bu sürümde Basic sürümünün tüm özelliklerinin yanı sıra kullanıcı kontrolü, yönetici kullanım özelliklerine sahiptir. Basic sürümün  40 dakikalık olan toplantı süresi 24 saate kadar desteklemektedir. Fiyatı 19.99$ olan "Business" ve "Enterprise" gibi iki tane daha sürümü bulunmaktadır. Detaylı bilgi ve inceleme için zoom.us sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Zoom Programında Uzaktan Eğitim Nasıl Verilir ?

Programı indirdikten veya sitesine girdikten sonra size gönderilmiş olan davet linkini "JOIN A MEETING" kısmına tıklayarak açılan yere yapıştırmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızda veya telefonunuzda Zoom programı yüklü ise o linke tıklamanız yeterli olacaktır. Herhangi bir üyeliği olmayan öğrenciler ise dersi veren öğretmenin hazırlamış olduğu Kullanıcı adı(ID) ve şifre(Password) ile üyelik sormadan derse katılabilirsiniz. Dersi bağlatacak öğretmen iste "New Meeting" kısmına tıklayarak ordan gerekli olan işlemleri yaparak ders başlatabilir.

Whatsapp Whatsapp