Kurumsal Siteler

Kurumsal Siteler

Kurumsal web siteleri sitesine sahip olmak, insanların sizi bulmasını, şirketiniz hakkında bilgi edinmesini...

Kurumsal Siteler
ISDO CMS Editör Ekibi
8 Haziran 2023

Kurumsal Web Sitesi

İyi bir web sitesi, sadece ziyaretçilere şirketiniz hakkında ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamak için değil, aynı zamanda potansiyel müşterileriniz üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakmak için de gereklidir. Çoğu insan, bir şirketin web sitesine ilk kez girdiklerinde doğal olarak şüphe duyar. Bu nedenle web sitenizin işinizi olumlu bir şekilde yansıtması önemlidir. Bu açıdan düşünüldüğünde kurumsal web sitesi yaptırmak size her açıdan avantaj sunar.

İmajınızı ve Otoritenizi Geliştirin

Web siteniz ürünlerinizin veya hizmetlerinizin ne kadar yenilikçi ve modern olduğunu açıklıyorsa, ancak tasarım hala 1997'de çalışıyormuşsunuz gibi görünüyorsa, ziyaretçilerinizin rakiplerinize koştuğunu görünce şaşırmayın. Web siteniz işletmenizi ve çözümlerinizi yansıtır. Bu yüzden yenilikçi tasarımları benimsemek önemlidir. Düzeni tutarlı ve uyumlu hale getirirken kullanıcı için neler yapabileceğinizi vurgulamak adına kurumsal web sitenizi geliştirin.

Kalabalıktan Sıyrılın

Her işletmenin rekabet avantajına ihtiyacı vardır. Bu kadar çok seçenek mevcut olduğundan, ziyaretçilerin, hizmetleri veya ürünleri karşılaştırması ve bir karar vermesi kolaydır. Rakiplerinizden daha büyük bir etki bırakmak amacıyla değer teklifinizi vurgulayabilmek için web sitenizi geliştirin.

Mobil Uyumluluk

Geçen yıl, tüm web sitesi ziyaretlerinin %68,1'i akıllı telefonlardan, geri kalanı ise masaüstü bilgisayarlar ve tabletlerden geldi. Google, web sitenizin mobil hız puanına ve mobil sayfanıza bir sıralama faktörü olarak bakarken, mobil uyumluluk, web sitenizin sıralamasında büyük bir rol oynar. Mobil uyumlu ve duyarlı web siteleri artık yaygın bir uygulamadır. Bazı durumlarda, web sitenizi öncelikle mobil cihazlar düşünülerek tasarlamak daha mantıklı olabilir. Web sitenizi bir süredir güncellemediyseniz, mobil kullanıcıları ve potansiyel müşterileri uzaklaştırma olasılığınız yüksektir.

Hemen Çıkma Oranlarını Azaltın

Kurumsal web sitesi UX tasarımını daha iyi hale getirmek için web sitenizi iyileştirin, böylece kullanıcı deneyimi üzerinde olumlu bir etkisi olur. Örneğin, web sitenizi yeniden ziyaret edin ve sayfanızın, müşterinin yolculuğunu aksatıp aksatmadığını veya ödeme aşamasına ulaşmanın gerçek bir zorluk olup olmadığını belirleyin. Web siteniz harika bir UX sunmuyorsa, ziyaretçilerin ayrılma şansı daha yüksektir. Bu oran yüksek ise site sıralamanız ve gelecekteki trafiğiniz de olumsuz etkilenebilir.

Whatsapp Whatsapp