4K Drone Çekimleri

4K Drone Çekimleri

4K drone kullanım alanları oldukça fazladır. Günümüzde birçok sektör, drone çekimine ihtiyaç duyar.

4K Drone Çekimleri | ISDO Web & Yazılım

4K Drone Çekimleri

4K ultra yüksek çözünürlüklü bir video kamera olan drone, en az 8 milyon aktif piksele sahip bir ekran olarak tanımlanır ve daha düşük çözünürlük sınırı en az 3.840 x 2.160'tır. Yani, bir 4K drone'a sahipseniz, bu, 1080p full HD'den dört kat daha fazla ayrıntı sunacaktır. Bu da demek oluyor ki, 4K drone çekimleri ile yüksek kaliteli görüntüler elde edebilirsiniz.

4K Drone Çekimi ile En İyi Görüntüleri Yakalayın

4K drone kullanım alanları oldukça fazladır. Günümüzde birçok sektör, drone çekimine ihtiyaç duyar. 4K video kameralar söz konusu olduğunda, 3840 x 2160 ile 4096 x 3112 arasında değişen çok sayıda 4K dijital içerik vardır. Bununla birlikte, 3.840 x 2.160 çözünürlük, DJI, Yuneec, GoPro, Hubsan ve Walkera gibi çoğu drone üreticisi tarafından kullanılan en tutarlı video kayıt modudur. Ayrıca, UHD / 4K HD TV'ler ve monitörlerden en yaygın video kayıt modudur.

3.840 x 2.160, yüksek çözünürlük için mevcut standart olan 1080p'nin (1.920 x 1.080 piksel) sunduğu yatay ve dikey pikselleri iki katına çıkarır. Bununla birlikte, 4096 x 2160 boyutunda çekim yapabileceğiniz 4K drone'lar da bulunmaktadır. DJI Inspire 2, CinemaDNG, Apple ProRes ve daha fazlasında 5,2k video kaydedebilen yeni bir CineCore 2.0 görüntü işleme sistemi kullanıyor. Bu drone, Hollywood kalitesinde film oluşturmak içindir. Hatta bazı cihazlar hem havadan hem de yerden çekim yapma olanağı sunar.

Çalışmalarını bir HD TV'de rutin olarak izleyen fotoğrafçılar, resimleri 2,160p'de görüntülediklerinde, resimlerinde bulunan ayrıntıların yalnızca bir kısmını görüyorlar. 4K ekran, çok daha fazla nüans ve ayrıntı ortaya çıkarır. Daha yüksek çözünürlüklü görüntüler çok daha iyi sonuçlar verir.

Daha İyi Çözünürlük ve Daha Hızlı Çekimler

4K ultra yüksek çözünürlük, yalnızca dört katına çıkan çözünürlükle ilgili değildir, aynı zamanda daha hızlı kare hızlarını, çılgın kontrast dinamiklerini ve genişletilmiş renkleri de destekler. EBU ve BBC tarafından yapılan araştırmaya göre, izleyiciler, yüksek doğal kare hızlarını (100 Hz'ye kadar) tercih eder. Çünkü görüntüler daha doğal ve ayrıntılı olarak algılanıyor.

4K video kamera drone ile çekim yapıyorsanız, tam çözünürlük, netlik ve genel olarak üstün film elde etmek için 4K ekrana sahip olmak da idealdir. Çoğu 4K drone videosu, yalnızca HD veya daha düşük çözünürlüğe sahip bir TV'de görüntülenir.

Açık hava drone maceranızı veya tatilinizi sıradan bir ekranda oynatmak eğlenceli ve kullanışlıdır, ancak 4K bir görüntüden sadece bir kısmını görüyorsunuz. Ultra yüksek çözünürlüklü JPEG oynatma özelliğine sahip bir 4K TV, görüntü bilgilerinin dört katı kadarını ortaya çıkaracaktır.

Bir 4K panelin daha yüksek piksel yoğunluğu, görüntünün ızgara benzeri yapısı görünmeden çok daha yakınlaşmanıza olanak tanır. Bu, mevcut Full HD panelinizle aynı oturma konumundan çok daha büyük bir ekranı rahatça izleyebileceğiniz anlamına gelir.

Son videoyu HD olarak sunsanız bile, daha yüksek çözünürlüklü 4K ana dosyayla uğraşmak, video kalitesini düşürmeden çekimlerinizi yeniden çerçevelemek, yakınlaştırmak ve değiştirmek için size daha fazla serbestlik sağlar. 4K drone çekimlerini DVD ve Blu-ray'e çıktı olarak aktarırken, daha yüksek incelik ve kontrast mümkündür.

En İyi 4K Drone’lar

En iyi görüntüleri sunan 4K drone’lar şu şekilde sıralanabilir:

 • DJI Mavic Air.
 • DJI Mavic Pro.
 • DJI Mavic 2 Pro ve Zoom.
 • DJI Phantom 4 Pro / Pro V2.0
 • DJI Inspire 1.
 • DJI Inspire 2.
 • Yuneec Typhoon H.
 • Yuneec Q400 4k.
 • Yuneec Mantis Q 4k.
 • Walkera Voyager 4.
 • Walkera Vitus.
 • Autel Evo 4k.
Whatsapp Whatsapp