Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

İnternet Reklamcılığı, SEO ve Web Tasarım hizmetleri ile markanızı dijitalleştirme yolunda yanınızdayız.

Dijital Pazarlama

İnternet Reklamcılığı, SEO ve Web Tasarım hizmetleri ile markanızı dijitalleştirme yolunda yanınızdayız.

Devamını Gör...

Dijital pazarlama, adından da anlaşılacağı üzere dijital ortamda hizmet ya da ürünün tanıtımı ve satışının yapıldığı hayatı kolaylaştıran çağın yenilikçi uygulamalarından biridir. Dijital pazarlama bu yöntemi kapsayan zamana denir. İnternette bulunan sosyal medya platformları ve çeşitli popüler uygulamalar bu dijital pazarlama yöntemi ile ürün ya da hizmetlerini tanıtma fırsatı buluyor. Ülkemizde internet üzerinden yapılan alışverişler zaten yüksek iken pandeminin de etkisiyle online satışlar neredeyse iki katına çıktığı biliniyor. Dijital pazarlama yönteminde geleneksel pazarlama yöntemine nazaran adapte süreci daha hızlı işlemektedir. Günümüz rekabetçi ortamında dijital pazarlamaya yeterince önem vermemek, firmaların trendlerden geri kalmalarına yol açabilir hatta iflas nedeni bile olabilir. Dijital pazarlama fonksiyonları şunlardır;

 • Dönüşüm Optimizasyonu dijital pazarlamanın önemli işlevleri arasında yer alan, siteyi ziyaret eden kullanıcıların gerçekleştirdiği form, satın alma gibi işlemlerini kapsayan uygulamadır.
 • SEO yani Arama Motoru Operatörü adı verilen arama motorlarında doğru (anahtar) kelimeler yardımıyla bir hizmetin ya da ürünün aratılması ve kısaca ulaşılmasını kapsamaktadır. SEO uyumlu yazıların amacı işletmenin amacına yönelik yapılan araştırmalarda üst sıralarda çıkmasıdır.
 • Analiz ve Raporlama dijital platformda, pazarlama işlemini yürüten yöneticilerin satış, ziyaretçi sayısı, vergi oranı, kar, zarar gibi işletmenin hayati kaynaklarının denetimleme ve kontrol etme mekanizmasını oluşturan yöntemdir.

Dijital Pazarlama Kullanım Yerleri

 • İnternet sitelerinde
 • Sosyal medya kanallarında
 • Blog postlarında
 • İnfografiklerde
 • Online PR çalışmaları
 • Online broşür ve katalogları
 • Logo, font ve renk gibi marka değerlerinde
 • Etkileşimli araçlarda

Dijital Pazarlama İçin Google Ads Reklamları

Dijital pazarlama için Google Ads Reklamları bu bağlamda bir bütünlük oluşturmaktadır. Hayalinizdeki online dijital pazarlama sistemini kurduktan sonra, sitenin hazır olduğunu test etmek için Google Ads yardımına başvurulur. Sitenizde yer alan ürün ya da hizmetleri dijital ortamda sunarken, ihtiyaçları doğrultusunda internet üzerinden arama yapan kullanıcıların sizi bulmasını sağlayan sistem kısaca Google Ads olarak adlandırılmaktadır. Bu yöntem ile potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekerken markanızın bilinirliğine önemli katkıda bulunabilirsiniz. Kullanıcıların anahtar kelimeler ile reklamlar yardımıyla eşleştirdiği benzer kelimeleri arama motorunda arattığında benzer site reklamlarını gösteren bir algoritmadır.

Sosyal Medya ve Reklam

Sosyal medya yönetimi ile ilgili kavramların sık sık karşımıza çıkmasının önemli bir nedeni var. Günümüzde sosyal medyası olmayan insan sayısı yok denecek kadar az, dolayısıyla birçok kişi artık televizyon dahi izlemiyor. Bu da firmaları geleneksel reklam piyasasından sosyal medya platformlarında ürün tanıtımına itmiştir. İnstagram ve İnstagram reklamları günümüzde firmaların yüksek kazanç elde ettiği bir araçtır. Bugün bir firma kitlelere ulaşmak adına yaptığı yatırımları radyo, TV’den çok sosyal medyaya yaptığı yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Sosyal medyada verilen reklamlar firma bazlı yüksek geri dönüş ve etkileşim sağlayan önemli bir yöntemdir. Verilen reklamların hangi kesime, hangi yaş aralığına yaşadığı bölge ya da cinsiyetine göre özelleştirilebilen sosyal medya reklamları hedefe yönelik olmalarıyla önemli bir avantaj sağlıyor. Bu da sosyal medya yönetimi ile mümkündür.

Devamını Gizle...
Whatsapp Whatsapp