Eğitim

 

Satış Eğitimi

Bir satıcı satış eğitiminden ne bekler? Herşeyden önce kendisine bilmediği bir şeyler söylensin ister. Ayrıca bu konuların farklı bir açıdan işlenmesini, kendisine yeni bir pencere açmasını ister. Teorike boğulmamış bir içerik de ister. Sıkıcı değil, keyifli bir eğitim ister. Sonuna kadar da haklıdır, kim saatlerce sıkıcı bir içeriği dinlemek ister ki?

İşte bizim satış eğitimlerimiz tam da bu özellikleri barındırıyor. Eğitimlerimiz baştan sona uygulama ile doludur. Eğitmen, işlediği konuyu sıcağı sıcağına katılımcılara atölye yaptırarak pekiştirir. Atölyede, satıcılar konunun içine girer. Ardından role playler ile konunun içine daha da derinlemesine girmelerini sağlarız. Grup sözcüleri üzerinden mini bireysel sunumlar yaptırırız. Diğer taraftan ekibin sıkılmaması için eğitim oyunlarını da unutmayız. Her eğitim birden çok eğitim oyunu barındırır. Böylece satış ekibi hem öğrenir hem de keyifli vakit geçirmiş olur. Video, fotoğraf, özlü ve hatırlatıcı sözler, hikayeler, eski örnek vakalar, mevcut vaka analizleri ile eğitimler dopdolu ve eğlenceli geçer. Eğitmenlerimiz piyasa tabiriyle hem mektepli hem de alaylıdır. Saha ve özel sektörde satış tecrübeleri geniştir, ayrıca yerel, ulusal ve global örnekleri de iyi incelemişlerdir ve eğitimlerde kullanırlar.

 

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi

Etkili Sunum Teknikleri ile dinleyiciler konunun içine derinlemesine çekilmiş olur. Böylece eğitimi tamamlayan konuşmacı aktarmak istediği mesajları rahatlıkla aktarırır, ikna oranı artar, akıcı ve etkili bir sunuş ortaya koymuş olur. Aynı konuyu bu tekniklere dikkat etmeden aktaran konuşmacı ise içeriği ne kadar güçlü olursa olsun istediği etkiyi yaratamaz. Bu açıdan içeriğin gücünü artıran bu teknikleri bir profesyonelden almak, üzerinde çalışmak ve davranışlara yansıtmak günümüz iş dünyasında çok önemlidir.

Sunum esnasında sunumu güçlendiren bir çok unsur vardır. Bu unsurları dikkatlice kullanmak gerekir. Eğer doz iyi ayarlanmazsa etkili olan bir teknik tam ters etki yapabilir. Onun için herşeyden önce hangi sunum tekniği ile ne amaçlanıyor bunu bilmek gerekir. Ardından uzman bir eğitmen eşliğinde uygulamalar ile pekiştirerek kullanılabilir. Etkili Sunum Teknikleri eğitimimiz bol uygulama içerir. Eğitmenimiz konuyu teorik olarak açıklar, pratikteki uygulamasını gösterir ardından katılımcılara gruplar halinde uygulama yaptırır. Eğlenceli olduğu kadar akılda kalıcı ve davranışlara etki edici özellik barındıran eğitimimiz şirket içi ve şirket dışı sunum performansı geliştirmede çok etkilidir.

 

Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi

Dikkat ettiniz mi? Politikacıların, STK önderlerinin, iş hayatındaki en kariyerli insanların hemen hepsi etkili iletişim becerilerine sahiptir. Çoğu, teknik beceriler değil, iletişim becerileri üzerine kariyerlerini inşa ederler. Gündelik mesailerinin çoğu bir işi yapmakla değil, o işi yapacak kişilerle etkili iletişim kurmakla ve yönetmekle geçer. Etkili İletişim Becerileri bu açıdan çok önemlidir. Kişinin başarısında olmazsa olmaz bir etkene sahiptir. Onun için bu becerileri en doğru şekilde öğrenmek ve hayatımızın bir parçası yapmalıyız.

Eğitimimiz hem uzman hem de yönetici seviyesindeki katılımcılara hitap ediyor. Başarısı test edilmiş ve başarılı kişiler tarafından hali hazırda kullanılan bir çok tekniği içeriyor. Salt teori değil, bol örnek ve uygulama ile katılımcıların keyifli vakit geçirirken bir taraftan da teknikleri tek tek öğrendikleri bir programımız bulunuyor. Farklı şirketlerin uygulamaları, liderlerin örnek davranışları, iyi satıcıların taktikleri, müşteri ilişkileri uzmanlarının sahada geliştirmiş oldukları işlevsel unsurlar, ekibini maddi şeylerin dışında unsurlarla yüksek motivasyonla çalıştıran yöneticilerden örneklerle donaatılmış eğitimimiz katılımcılara direkt kullanacakları bir çok beceri setini sunuyor.

 

Beden Dili Eğitimi

Beden Diliyle verdiğimiz mesajların yani sözsüz iletişimimizin, tüm iletişim faaliyetlerimizde en büyük paya sahip olduğunu duymuşsunuzdur. Ancak dikkat edin, üzerinde en az düşündüğümüz iletişim biçimimiz ise maalesef beden dilimizdir. Beden Dili eğitiminde her personelin minimum düzeyde bilmesi gereken tüm unsurları işliyor, video ve görsellerle pekiştirme sağlıyoruz. Ardından vaka analizleri ve tekrarlarla derinlemesine konuyu katılımcılara yaşatıyoruz.

Beden Dili eğitimimizde kişinin bilinçsiz beyninin direkt verdiği doğal çıktılara odaklanıyoruz. Yani iş hayatında bilinen tabirle ‘maske’ ile olduğu yapıdan farklı görünmenin mümkün olmadığı beden parçaları ve hareketlerine odaklanıyoruz. Böylece eğitim kişilerin gizleyemeyeceği, farkında dahi olmadan verdiği ipuçları üzerinden zenginleşiyor. Mesela ayaklar… Ayakların duruşu, eğimi, yönü aslında çok şey söyler. Buna karşın sahibi bunun pek farkında olmaz. Ancak görüşmeye dair olumlu veya olumsuz çok fazla mesaj vermiş olur. İşte bu formatta tüm vücut parçalarına odaklanarak tek tek ele alıyoruz. Katılımcılar neleri yapıp yapmadıklarını veya yakın çevrelerinde gözlemlediklerini hatırladıkça hem eğlenceli vakit geçiriyorlar hem de akılda kalıcı ve direkt yaşamın içinden bol örnekli bir eğitim almış oluyorlar.

Whatsapp İsdo WhatsApp Hattı Whatsapp