Katalog & Broşür

Katalog & Broşür

Müşterilerinizin katalog ve broşür tasarımınızda belirli ürün bilgilerini kolayca bulabilmesi çok önemlidir.

Katalog & Broşür | ISDO Web & Yazılım

Katalog & Broşür

Müşterilerinizin katalog ve broşür tasarımınızda belirli ürün bilgilerini kolayca bulabilmesi çok önemlidir. Nitekim, kanıtlanmış stratejileri ve tasarım düzeni tekniklerini kullanmak, satışlarınızı yüksek oranda artırabilir. En önemlisi de, ürün bilgilerinizin uygun şekilde organize edildiğinden ve kolayca bulunabildiğinden emin olmalısınız.

Katalog Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

İdeal bir katalog tasarımı şunları içermeli:

 • Basit ürün kategorizasyonu yapın
 • Açık, okunması kolay ürün bilgileri ekleyin
 • Ürünlerinizin sunduğu temel avantajları vurgulayın
 • Temiz, düzenli sayfalar oluşturun
 • Anlamlı bilgi grafikleri ve istatistikler ekleyin
 • Yüksek kaliteli ürün fotoğrafı kullanın
 • İyi çizilmiş, anlaşılması kolay diyagramlar tercih edin

Katalogların İşletmenize Faydası

Küçük bir alanda çok büyük bilgiler içerirler: Kataloglar kompakt biçimdedir ve verileri paylaşır. Hizmetleriniz ve ürünleriniz hakkında birçok bilgiyi paylaşabilirsiniz. Şirketinizi tanıtmak, ürün ve / veya hizmetlerin anlık görüntüsünü sağlamak ve özellikleri, avantajları ve iletişim bilgilerini paylaşmak için katalogları kullanabilirsiniz.

Son derece çok yönlüdürler: Diğer basılı materyallere kıyasla kataloglar oldukça çok yönlüdür. Postayla gönderilebilir, yerinde kullanılabilir veya etkinliklerde dağıtılabilir.

Hedef kitleye kolayca dağıtılabilirler: İster büyük bir etkinlikte katalog dağıtıyor olun, ister kapıdan kapıya dağıtıyor olun, bir kataloğun en büyük avantajı, bir grup insanı hedeflemenin basit ama etkili bir yolu olmalarıdır.

Kataloglar uygun maliyetli pazarlama malzemeleridir: Son derece uygun fiyatlara katalog tasarımı ve baskı hizmeti alabilirsiniz. Size daha ucuza mal olacağı ve zaman içinde birçok farklı şekilde kullanabileceğiniz için kataloglarınızı toplu olarak bastırabilirsiniz.

Broşür Tasarımının Önemi

Bir girişimciyseniz, broşürün ne olduğu ve öneminin farkında olmalısınız. Broşür, herhangi bir işletmeyi, ürününü veya hizmetini tanıtmak için kullanılan yaygın bir pazarlama aracı olarak kabul edilir. Ayrıca, yeni iş ürünlerinizi ve hizmetlerinizi mevcut müşterilere tanıtmanın veya yeni potansiyel müşterilere erişimi artırmanın harika bir yoludur.

Broşürlerin Amaçları

Bir broşürün geliştirilmesinin arkasındaki fikir, müşterilerinizin işletmeniz hakkındaki bilgilerini genişletmek ve onları ürün ve hizmetlerinize alıştırmaktır. Broşürler size şu konularda yardımcı olabilir:

 • İnanılmaz güzellikte görsel tasarımı ile hedef kitlenizin dikkatini çeker.
 • Ürünlerinizi, ajansınızı veya hizmetinizi doğal bir şekilde tanıtır.
 • Sizin ve potansiyel müşterileriniz arasında güven oluşturur.
 • Televizyonda veya gazetelerde reklam vermeye kıyasla işletmenizi uygun maliyetli bir şekilde tanıtır.
 • Somut, fiziksel ve incelikli bir broşür müşteriler için daha değerli hale gelir.

Broşür Çeşitleri Nelerdir?

İşletmeniz için bir broşür almayı planlıyorsanız, müşterilerinizi işinize alıştırmak için oluşturabileceğiniz doğru broşür türünü seçmeniz gerekebilir. Farklı broşür türleri vardır ve her türün farklı bir rolü vardır. Biçim ve düzene göre aşağıdaki dört türe ayrılabilir:

 • Kapak Katlamalı Broşür: En popüler broşür türlerinden biridir. Bu broşür, doğru kullanıldığında büyük bir etkiye sahiptir. İçeriye doğru katlanarak taşınmasını kolaylaştıran bir tasarıma sahiptir. Bu tür broşür için kullanılan kağıdın kalitesi mükemmel kalitede olur. Böylece okuyucular onu uzun süre saklayabilir.
 • İkiye Katlanmış Broşür: İkiye katlanmış broşür, yaygın olarak bulunan bir broşür türüdür. Aynı zamanda işletmeler arasında en popüler kullanılan broşür türlerinden biridir. Üçe katlanmış broşürlerden daha resmi bir düzene sahiptir. Öncelikle ürün katalogları, ticari fuarlar, sunumlar ve kurumsal toplantılar vb. için kullanılır.
 • Üç Katlı Broşür: İsminden anlaşıldığı üzere üç katlı bir broşür çeşididir. Bu aynı zamanda her yerde görebileceğimiz en yaygın broşür türüdür. Bu broşür, tasarımcıların şirket ve grafiklerle ilgili bilgileri göstermesi için yeterli alana sahiptir.
 • Z Katlamalı Broşür: Z katlamalı bir broşür, özellikle bir akordeon katlama, sunduğu uyarlanabilirlik nedeniyle harika bir broşür katlama seçeneğidir. Tasarımcılar, işlem sırasında, her paneli ayrı yaparak bu broşürün her bir öğesini ayırabilir veya broşürü, sonunda tek bir büyük, canlı resimle tam bir forma açılacak şekilde tasarlayabilir.
Whatsapp Whatsapp