Uzaktan Eğitim Arşiv Modülü

Uzaktan Eğitim Arşiv Modülü

Arşiv modülü kaçırılan canlı derslerin izlenmesini sağlar.

Uzaktan Eğitim Arşiv Modülü | ISDO Web & Yazılım

Uzaktan Eğitim Arşiv Modülü

Uzaktan eğitim arşiv modülü ile kendi arşivinizi oluşturabilirsiniz. İsdo Yazılım’ın sunduğu platformda videolarınızı sisteme kaydedebilir, öğrencileriniz için saklayabilirsiniz. Bu sistem pek çok eğitim ihtiyacını karşılayan, çok yönlü bir sistemdir.

Arşiv Modülü Nedir?

Uzaktan eğitim arşiv modülü canlı dersleri kaçıran öğrenciler için hazırlanmıştır. Kurum içi eğitim platformunuzda canlı olarak öğrencilerinize ders verebilirsiniz. Bu dersleri istediğiniz saat diliminde, istediğiniz mekanda yapabilirsiniz. Ayrıca öğrencilerinizi de canlı dersler hakkında bilgilendirebilirsiniz. Ancak öğrenciler canlı dersi kaçırırsa arşiv videolar ile izleyebilirler.

Arşiv modülü kaçırılan canlı derslerin izlenmesini sağlar. Eğer öğrenciler ders çalışırken tekrardan dersi dinlemek isterse de arşiv modülünü kullanabilir. Bu kapsamda çok yönlü özelliklere sahiptir.

Genel özellikleri;

  • Eğitmen arşive video eklerken sınıf, ders, ünite ve konu gibi sınıflandırmalar yapabilir. Böylece kaydedilen videolar arasındaki karışıklık önlenmiş olur
  • Videolar sisteme eklendikten sonra aralarına video geçişleri, duraklar eklenebilir
  • Videolar içine öğrenciler için sorular eklenebilir
  • Öğrenciler istedikleri derse, istedikleri zaman diliminde erişebilir

Bu özellikler sayesinde hiçbir öğrenci hiçbir dersten geri kalmamış olur. Ayrıca kaydedilen derslere de cep telefonu, bilgisayar ya da tablet üzerinden kolayca erişim sağlanabilir.

Arşiv Modülünün Avantajları

Uzaktan eğitim arşiv modülü ile hem öğrenciler hem de eğitmenler daha verimli bir eğitim hayatı sürdürür. Okul hayatında alınan ya da kaçırılan dersleri tekrar almak oldukça zordur. Ancak uzaktan eğitim sisteminde, teknolojinin getirilerini kullanarak bu, mümkün hale getirilebilir. Öğrenciler canlı dersleri kaçırdıysa ya da tekrar izlemek isterse arşivden yararlanabilir. Üstelik kullanımı da oldukça kolaydır. Tüm eğitmenler kullanıcı adları ve şifreleri ile kolayca arşiv modülüne erişebilir ve istedikleri kadar video yükleyebilir. Bu sistem kendi videolarına erişebilmeleri için de kolaylık sağlar.

Canlı derslerden tek farkı ise öğrencilerin eğitmenlere soru sorma yetkisi bulunmaz, diğer öğrenciler ile de iletişime geçemezler. Ancak kaliteli bir eğitim alabilirler. Daha detaylı bilgi için İsdo Yazılım ile iletişime geçebilir, modüller hakkında sorular sorabilirsiniz. Kurum içi eğitim platformu oluşturmak istiyorsanız İsdo Yazılım ile bunu en kaliteli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Whatsapp