Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo tasarımı ile şirketinizin repütasyonu için ilk ve en önemli adımıdır. İyi yapılmış bir logo tasarımı herşey demektir.

Logo Tasarımı | ISDO Web & Yazılım

İyi tasarlanmış bir logo güven oluşturur ve insanların dikkatini çeker. Öncelikle, logonuz ve web siteniz markanız değildir. Markanız, insanların şirketiniz hakkında sahip olduğu deneyim ve algıdır. Markalaşma, markanızı oluşturmak için alınan eylemlerdir. Marka kimliği, markanızın somut ifadeleridir. Logodaki tipografi ve renkler marka kimliğinize katkıda bulunur. Ancak bununla birlikte, logo tasarımı işiniz için önemlidir çünkü sahiplik, kalite ve değerleri iletir. Ürünlerinize, kartvizitinize, web sitenize, sosyal medyaya ve en önemlisi müşterilerinizin zihnine hitap eder.

Logo Tasarımı Nedir ve Neden Önemlidir?

Logonuz muhtemelen insanların şirketinizle ilk etkileşimlerinden biridir ve sağlam bir ilk izlenim bırakma, kaliteli bir hizmet sunduğunuzu gösterme ve amacınızı görsel olarak ifade etme fırsatınızdır. Logo tasarımı, insanlara işletmenizin adını söyleyen ve vizyonunuzu temsil eden görsel bir sembol oluşturan bir metin ve görüntü kombinasyonudur. Marka kimliğinizin büyük bir parçasıdır.İyi bir logo akılda kalıcıdır, sizi diğerlerinden ayırır ve marka sadakatini teşvik eder. Çünkü işletmenizin inanç sistemi, temel değerleri, amacı, misyonu ve vizyonu markanızın temelini oluşturur. İnsanların hatırladığı ve arkadaşlarına anlattığı şey budur.

İşletmenizin Neden Bir Logoya İhtiyacı Var?

Logo tasarımı, potansiyel müşterilere kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve bunun onlara nasıl fayda sağlayacağını söyler. İşinizle ilgili önceden bilgisi veya deneyimi olmayan insanlara, harika işler çıkardığınızı iletir.Logonuz profesyonelce görünmüyorsa, insanlar hiç şüphesiz ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ne kadar iyi sunabileceğinizi sorgulayacaklar. İnsanlar ani yargılarda bulunur ve kötü tasarım insanların firmanızı tercih etmemesine neden olur.Tüketicilerin dikkatini çekmek, markanızı hatırlamalarını sağlamak ve sizinle olumlu ilişkiler kurmak için güçlü bir logo geliştirin. Logolar, insanların anılarına ve duygularına bağlı derin sembolik ilişkilere sahiptir.

Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?

Hedef kitlenizle hızlı bir şekilde bağlantı kurmak için işletme logosunun anlaşılır ve kolay yorumlanması gerekir. Logonuzu basit tutmanız önemlidir. Böylece birden çok medya platformunda çalışır ve her boyutta etkili olur. Logonuzun, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı anında net bir şekilde iletmesi gerekir.Konseptten piyasaya sürülmeye, markanızı tek bir unsura aktarırken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var. Bununla birlikte, harika bir işletme logosunun yalnızca üç şeye ihtiyacı vardır: harika tipografi, basit renkler ve güçlü bir görsel öğe. İşletmeniz için iyi bir logo edinmek istiyorsanız, logo tasarım hizmetimizle bunu elde edebilirsiniz.

İşletmenizin Değerlerini Temsil Eden Tipografiyi Seçin

Bir logo ve marka oluşturmada renk, resim veya grafik kullanımı kadar yazı tipi seçimi ve bunların nasıl düzenlendiği de önemlidir. Neden? Çünkü insanlar, nasıl hissettiklerini belirlemek için bir kelimenin nasıl göründüğünü, bir kelimenin gerçekte söylediği şeyle ilişkilendirir.Güçlü markalaşma, duygusal bağ kurar. Tipografinizin ilgi uyandırmasını, güveni artırmasını ve iyimserliği teşvik etmesini istersiniz. Tipografi, insanlar farkında bile olmadan bu tür duyguları uyandırmanın bir yoludur.

Tipografi, ses tonunu ve kişiliği iletmek için kullanılır. Zarif, geleneksel, ilginç, modern olsun, şirketinizin neyi temsil ettiğini yansıtan tipografiyi seçmelisiniz. Tipografi estetik açıdan hoş ve aynı zamanda işlevsel olmalıdır. Tipografi seçiminiz, kullanıcı deneyimini etkilediği için önemlidir.Şirket adınızın anlaşılır ve okunaklı olduğundan emin olun. Logonuzun nasıl kullanılacağını düşünün. Logonuz kartvizitlerde, antetli kağıtlarda, tabelalarda ve ambalajlarda görünebilir. Uzaktan ve yakından okunabilir olması gerekir. Logonuzda bir grafik öğesi varsa, tipografinizin simgeyle dengede olduğundan emin olun.

Logo Renkleri Doğru Olmalı

Logonuzun rengi nasıl algılandığını belirleyecek ve satın alma kararlarını yönlendirme gücüne sahip olacaktır. Renk duyguları tetikler ve anlam verir. Pazarlamada tutarlı bir şekilde kullanıldığında, renk marka tanınırlığını%80'e kadar artırır.

Doğru renkler sektörünüze ve hedef pazara bağlıdır. Muhtemelen bazı endüstrilerin belirli renklere bağlı kaldığını fark etmişsinizdir. Örneğin, finans kurumları mavi tonları kullanma eğilimindedir çünkü mavi, güvenlik ve güvenilirliği ifade eder. Bu sektördeki markalar çoğunlukla, ürün ve hizmetlerine olan güveni artırmak için maviyi kullanır.Renklerinizi, tüketicilerin deneyimlemesini istediğiniz duygulara ve onların gerçekleştirmesini istediğiniz eylemlere göre seçin. İnsan psikolojisini, kültürünü, eğilimlerini ve bağlamını göz önünde bulundurun.Marka renginiz bir hikaye anlatmalıdır. Değerlerinizi iletmeli ve alanınızdaki diğerleriyle karıştırılmayacak kadar benzersiz olmalıdır.

Whatsapp Whatsapp